Yangınlarda Zehirlenmemek İçin Saver Ev Filitresi Üretildi

Duman dedektörleri yangın önceden haber verse de , yangın başladı mı etrafı saran duman zaten en büyük belanız olacaktır. Bu eksiği gören Toronto merkezli bir girişim şirketi Saver Safety iQ adını verdiği yeni bir temiz hava maskesini tanıttı. Bu portatif cihaz zehirli dumanın olduğu ortamda , güvenle nefes almanızı sağlıyor, ışık ve alarm sesiyle uyarıyor.

Burun kıskacını çıkarıyorsunuz ve filitreyi yüzünüze yerleştiriyorsunuz, sonra ağız kısmını ağzınıza yerleştirerek nefes alabiliyorsunuz. 3 LED ışığı ve alarmı sayesinde itfaiyecilerin sizin yerinizi tespit etmenizi sağlıyorsunuz.

Cihaz üç filitre içeriyor. İlk filtre dumanı ve toz parçacıklarını yakalıyor, hopkalit filtre karbon monoksiti nötralize ederken, HEPA filtre toksik dumanları yakalıyor.

Saver şirketine göre cihaz size 5 dakikaya kadar temiz nefes veriyor. Ayrıca 3,5 yıla kadar saklanabiliyor. İlk kullanımdan sonra tekrar kullanılamıyor. 69 dolara satılan filtrenin dörtlü duvar kiti 269 dolara geliyor.

Kaynak :

http://mysafetyiq.com/collections/all

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
2015′ in En Değişik İcatları

2015 yılına adını yazan en değişik icatları bu yazıda bulabilirsiniz. Bununla beraber 2014 ve 2015 yılından hem tasarım ,hem de inovatif...

Kapat