Sonte Film sayesinde camlar anında renk değiştirip koyulaşabiliyor

Akıllı camlar evlerde ve ofislerde kullanılabilecek ve elektrik akımı uygulandığında şeffaf veya opak olabiliyor. Ne kadar kullanışlı bir buluş da olsa oldukça pahalı ve kısıtlı bir teknoloji. Fakat Sonte Film yeni geliştirdiği film sayesinde akıllı telefonla yönetilebilen kablosuz bir akıllı cam filmi geliştirdi. Bu film sayesinde istediğiniz camı akıllı cama dönüştürebiliyorsunuz. Bu sayede sadece bir dokunuşla camınız koyulaşıyor ve perde görevi yapabiliyor. Bu filmin en iyi yanı yapıştığı yüzeyi ekrana dönüştürebilmesi.

 

Pek çok akıllı cam kitinin aksine bu kiti kurmak oldukça kolay. Özel film sayesinde tüm camı değiştirmek yerine camınıza uygun şekilde kesebiliyorsunuz. Aynı cep telefonuna çektiğiniz film gibi bu filmde, elektrostatik olarak cama yapışıyor ve sıkıca tutuyor.

Sonte bozuk para büyüklüğünde bir kondansatör tutacak oluşturarak bunu kıvrılabilir ince bir Wi-fi transformatör kablosuyla  birleştiriyor. Film yerleştirildikten sonra camın saydamlığı, iPhone ya da Android telefonunuzla kolaylıkla kontrol edilebiliyor.

Filmin belki de en iyi yanı sizi perde zahmetinde kurtarması olacak. Bu sayesinde anında camlarınızı kapatabileceksiniz. Bu özel film aynı zamanda UV ışınları kesiyor ve aydınlatmadan tasarruf sağlayabiliyor. Eviniz istediğiniz zamanda aydınlık istediğiniz zamanda loş olabilir. Opak moda geçtiğinizde ekran projektör ekranı olarak kullanılarak, ev sineması veya ofis sunumlarında kullanılabilecek.

Buna rağmen halen sistem mükemmel değil. Full transparan modda bile camın şeffaflığını kesen film ışığın % 30’ unu kesiyor. En opak halinde ise % % ışığı içeri alıyor. Geliştiriciler gelecekte daha iyi bir opaklık sağlayabileceklerini umuyorlar.

Sonte Film ayrıca bir Kickstarter promosyonu sunuyor. Eylül’ de ilk siparişleri yollamayı düşünen firma 65 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek. Şimdilik 50 x 50 cm(65 dolar) ve 1 x 2 m (374 dolar) fiyatlı filmler piyasaya sürülecek. Ayrıca wi-fi transformatör, iletim klipsi, kablolar, temizleme kiti ve kolayca açılıp kapanma özelliklerinin olacağı belirtiliyor.

Videoda inanılmaz teknolojiyi görebilirsiniz.

http://www.gercekbilim.com/akilli-cam-filmi-ile-camlariniz-hem-perde-hem-ekran-olabiliyor/

ELEKTRİKLİ RENK DEĞİŞTİREN CAMLAR

 

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Genç mucitten ışın kılıcı

Anthony, Yıldız Savaşları hayranlarını kıskandıracak ışın kılıcı geliştirdi. Evinde icatlar yapmaya meraklı bir genç, Yıldız Savaşları hayranlarını kıskandıracak bir ışın...

Kapat