Samsung İlk Katlanabilir Tablet Telefonu Galaxy F’i Tanıttı

 

Samsung ilk tam katlanabilir OLED telefonu Galaxy X ya da Galaxy F 7 Kasım’daki şovda tanıtıldı. Samsung böylece ilk katlanarak tablete dönüşebilir telefonunu tanıttı. Infinity Flex Display(sonsuz esnek ekran)  adı verilen bu yeni teknolojiyle , Samsung tümüyle yeni bir materyal kullanımına giriyor. Aslında Samsung’un edge teknolojisi 2013’de YOUM adı altında tanıtıldığında ilk kez katlanabilir ekranlar gündeme gelmişti. Fakat üretimde çıkan zorluklar ve diğer engeller nedeniyle yıllardır teknoloji gelişim sancıları yaşamaktaydı.

Telefonun 2019’da satışta olamayabileceği de konuşulan dedikodulardan biri. MWC Şubat 2019’da satış tarihinin açıklanabileceği de diğer dedikodulardan biri. Fiyatının 1850 dolar civarında olabileceği düşünülüyor.

Katlanabilir OLED ekranın 100.000 katlanmaya dayandığı ve katlandığı anda orta kısımda %10 parlaklık azalması gözlendiği belirtiliyor. Katlanabilri

Ayrıca Samsung Galaxy F ‘in 512 Gb hafıza,çift sim kart taşıyabileceği de gelen haberler arasında.

Bu yeni telefon biraz kalın ve hantal gözüküyor ama açıldığında tablete dönüşmesi büyük bir avantaj sağlayabilir. Zamanda inceltilecektir.

Kaynak: GerçekBilim

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Tırtıl Benzeri Yumuşak Robot Vücutta İlaç Taşıyacak

Zorlu ortama uyum sağlayabilen ve ağırlığının 100 katını taşıyabilen tırtıl ayaklı milimetrik ebatta yumuşak robot geliştirildi.  Hong Kong City Üniversitesi'nde...

Kapat