Neato Robotics’ den Son Teknoloji Robot Süpürge Artık Türkiye’de

Korur Robot Teknolojileri Ltd. adlı bir şirket geçtiğimiz son 5 yılda robot süpürgeler hatta robot çim biçme makineleri getiriyor. Bu firmanın Türkiye’ ye son getirdiği robot süpürge ise ünlü Kaliforniyalı robot üreticisi Neato’nun şaheseri sayılabilecek bir robot, Neato Signature Pro . Silikon Vadisi’nde geliştirilen bu robot süpürge piyasasını kasıp kavuran bu robot gerçekten geleceğin teknolojilerinden biri. Neato Robotics® firmasının son yıllarda geliştirdiği bu inanılmaz süpürge lazer sayesinde ortamın bir haritasını çıkararak en verimli çalışma yolunu belirliyor. Neato robotları ilk çıktığından beri diğer üreticileri hayrete düşüren teknolojilere sahip. Aslında düşününce sanki NASA’nın Mars’ a yolladığı robotlardan birine bakıyorum gibi geliyor.

Diğer robot süpürgeler sağa sola çarparak yön bulurken,Neato her şeyi görüyor ve ona göre rotasını çiziyor. Daha önce çıkan modellerdeki problem giderilmiş ayrıca Signature modelinde o kadar güçlü bir vakum uygulanıyor ki köşe bucak tertemiz oluyor. Aslında bu robot süpürgeler bizim gibi aynı yeri defalarca süpürmek için üşenmediklerinden daha iyi temizliyorlar. Yapılan zeminin böyle daha sağlıklı temizlendiğini göstermiş. ABD ve yurtdışında bu robotlara artık o kadar güveniliyor ki, pek çok insan bu robotlardan satın alıyor ve kullanıyor. Ayrıca orta uzunluktaki tüylere sahip halılarda en güçlü temizliği ortaya koyarak, kendini ispatlamış bir süpürge. Hayvan tüylerini almakta ve tozları süpürmekte gerçekten bir usta bu süpürge. Bu sayede alerjik astım ve alerji hastaları için mükemmel bir çözüm sunabilir. Sonuçta her gün yapılan temizliğin verdiği güven gibisi yoktur.

SLAM algoritmasını kullanan Neato robot elektrikli süpürge, üst kısmında bulunan lazer (aslında google robot arabalarındakinin bir benzeri) sürekli dönerek etrafı 360 ° tarayarak görevi tamamlıyor. Yani kendi kendine temizlik yapıyor gerçekten. Roomba gibi robot süpürgelere kıyasla daha farklı bir şekle sahip olan robot mükemmel tasarım detayı sayesinde o kadar iyi bir temizlik yapıyor ki, sağda solda bütün kir,pislik ve hayvan tüyleri dahil herşeyi topluyor ve işi bittiğinde ise yerine geri dönüyor. Eğer temizlik yapacağı başka alanlar kaldıysa şarj olduktan sonra tekrar çalışmaya başlıyor ve kaldığı yerden temizlik yapmaya devam eder. Bu işlemi 3 kez tekrarlayabilir. bu özelliğinden dolayı Neato Signature ile oldukça geniş alanlar temizleniyor. Ayrıca özel sensörler sayesinde robot basamaklardan ve yüksek yerlerden düşmekten kurtuluyor. Evimizdeki hantal elektrikli süpürgelere kıyasla bu robot sadece 3,9 kg yani bir laptopa yakın ağırlıkta.

Ayrıca siz evde yokken bile istenilen saate programlanarak çalışıyor.Hatta çoğu robotta olmayan istenilen gün istenilen saat programı bile var. Ayrıca robotun yazılımı arkasındaki ufak USB portu sayesinde güncellenebiliyor.

Artık pek çok robot süpürgenin olduğu bu global pazarda yaşanan kıyasıya çekişme en çok kullanıcıların işine yarıyor. Çünkü bu sayede robotlar gelişiyor ve daha çok fonksiyon kazanıyor. İşte dünyaca ünlü CNET’in son yaptığı karşılaştırma testlerinin birinde Neato XV Signature Pro en güçlü vakum ve en zeki robot süpürge olarak birinciliği aldı. Güçlü vakumu sayesinde özellikle hayvanseverlerin bayılacağı bir ürün olan Neato XV Signature Pro gerçekten şimdiye kadar yapılan en iyi robot süpürge. Ayrıca fiyatıyla diğer rakiplerinin nerdeyse yarı fiyatına geliyor. Türkiye satış fiyatı 1599 lira olan Neato Signature Pro Korur Robot Teknolojileri güvencesiyle Hepsirobot.com’ da satılıyor. Günümüzde iyi bir elektrikli süpürgenin 1600 liradan başladığı düşünülürse sizi yormayacak bu teknoloji harikası gerçekten makul bir fiyatla satılıyor.

Eğer robotu satın almak istiyorsanız http://www.hepsirobot.com/Neato-Signature-pro,PR-25.html

neato köpek

halı

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Audi Sport Quattro Laser Light Konsepti İle 500 Metre Aydınlatma

Daha küçük daha parlak ve daha akıllı araba farları düşünen Audi led devriminden sonra şimdi de lazer farlara yöneliyor. Alman...

Kapat