LG’den Grafik Tasarımcılara Özel Monitör LG 29EA93

LG UltraWide_Final

LG’nin grafik tasarımcıları ve oyun meraklıları için monitörü 29EA93, Türkiye’de satışa sunuldu. Bu mükemmel tasarıma sahip monitör 21:9 ekranı sayesinde oldukça geniş bir kullanım alanı sayesinde grafiker ve diğer dijital ortam sanatçıları büyülerken, oyun fanatiklerini de es geçmemek lazım. Bu monitöre sahip olmak isteyenlar tabi bu profesyonel monitör için bir miktar parayı gözden çıkarmak zorunda .

İşte 21:9 görüntü oranına sahip 20EA93′ün özellikleri;

LG Electronics’in, Kasım ayında duyurusunu yaptığı dünyanın ilk 21:9 görüntü oranına sahip ultra geniş monitörü 29EA93 Türkiye’de pazara sunuldu. 2013 IF Tasarım Ödülü’nde birincilik unvanı elde eden ve Hollanda’da yayınlanan Hardware Info’nun gümüş ödülüne değer görülen ürün, çoklu işlemler için kullanıcılara ideal çözüm sunuyor. LG’nin ultra geniş monitörü tüm çalışma ortamlarına uygun olma özelliği taşıyor. Büyük ekran niteliği birden fazla doküman ve pencerenin aynı anda görüntülenmesine olanak tanıyor. Ayrıca sütunlar bir kerede açılabiliyor veya iki sayfalı dokümanlar yan yana okunabiliyor.

LG UltraWide_Stereo

Ekran dörde bölünüyor

LG’nin yeni ultra geniş ekranları grafik tasarımcıları için ciddi kolaylıklar sağlıyor. 21:9 ultra geniş monitör donanım kalibrasyonu aracılığıyla derin renk yoğunluğu olan çoklu grafik işlerinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Ekranın dörde bölünmesi kıyaslama açısından avantaj sunarken işlerin daha kısa sürede tamamlanmasının yolunu açıyor. İkili ekran renkler arasında tutarsızlığa neden olabilirken LG’nin ultra geniş ekranında bu sorun ortadan kalkıyor. Ürünün 21:9 görüntü oranı sinema ekranlarına çok yakın olma özelliği taşıyor. Sinematik ölçüler filmlerin aynen istendiği şekilde izlenmesini sağlıyor. IPS teknolojisini arkasına alan monitör, LG’nin Cinema Screen Design özelliğini de ekleyince film izleme ve oyun oynama için ideal hale geliyor.

 

 

LG UltraWide_Multitasking

Kullanıcılar ayrıca MHL bağlantısı aracılığıyla akıllı telefonlarındaki oyunları monitörde oynayabiliyor. 7W stereo speakerlar ise bu eğlence deneyimine katkı sağlayan unsurlar arasında yer alıyor. Öte yandan, sahip olduğu dahili stereo hoparlörler sayesinde kullanıcılar başka bir ses sistemine ihtiyaç duymadan film ve oyunlardan daha fazla keyif alıyor. Ultra geniş monitörlerin yüksek görüntü kalitesi sayesinde istenilen açıdan monitöre uzun saatler boyunca gözler yorulmadan bakılabiliyor. Monitörün sahip olduğu Dual Link-Up özelliği daha hızlı ve verimli iş toplantıları için, bilgisayar, kamera, telefon ya da Blu-Ray oynatıcı gibi iki taşınabilir cihazı aynı anda monitöre bağlayarak simültane olarak çalıştırma olanağı sunuyor.

Türkiye’de satışa sunulan LG 29EA93 monitörün fiyatı 1599 TL olarak belirlendi.

lg29s3

 

LG 29EA93 Monitör  Özellikleri:

Görüntü:

• Ekran Boyutu: 29″

• Panel Tipi: IPS

• Görüntü Oranı: 21:9

• Çözünürlük: 2560×1080

• Parlaklık: 300 nit

Girişler/çıkışlar:

• HDMI: 2 Adet

• Kulaklık Çıkışı: Var

• PC Ses Girişi: Var

• DisplayPort: Var

• DVI-D: Var

Aksesuarlar:

• Güç Kablosu: Var

• PC Audio: Var

• USB: Var

• DVI-D: Var

 

Kaynak: http://www.vektorelcizim.net/lgden-tasarimcilara-ozel-monitor

http://gizmologia.hu/cikk/710/lg_es_pretty_lights___szimbiozis_ember_es_gep_kozott#oldal=0

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Google Yeni Zelanda’da Uzak Bölgelere İnterneti Taşımak İçin Atmosfere Balon Yolladı

Neredeyse dünyanın % 66’ sında yüksek hızlı internet erişimi yok, fakat Google bunu değiştirmekte kararlı. Maalesef , uzak bölgelere böyle...

Kapat