LG Signature R Katlanabilir OLED TV Üretti

Geçtiğimiz yıl LG’nin tanıttığı katlanabilir OLED TV ‘yi artık satın alabileceksiniz. Signature serisine eklediği ‘R’ yani rollable (yuvarlanabilir,katlanabilir) ekiyle, televizyonun katlanabilme özelliğine vurgu yapan LG yeni bir çağı başlatıyor.Bu yeni televizyonda
Full View, Line View ve Zero View olmak üzere üç mod çalışma modu var.

Full View’de televizyon tümüyle açılarak, normal bir 4K Tv görünümü sağlıyor. Line view’de ekranın sadece bir kısmı katlanarak, sadece saat ve hava durumu, müzik ya da fotoğraf gibi arayüzleri kullandırıyor.

Bu 65 inçlik (164 cm)dev televizyon tek bir hareketle sanki sihir gibi ortadan yok olabiliyor.

Zero View’de ekran tümüyle kayboluyor ama halen müzik dinlenebiliyor. Ses sistemi 4.2-kanal, 100W front-firing Dolby Atmos ise muhteşem bir müzik keyfi sunabilir. Ayrıca LG bu yeni modelde ikinci nesil
α (Alpha) 9 Yapay zeka işlemcisini kullanarak mükemmel bir görüntü kalitesine imza atıyor. Özellikle karanlıkta sinema performansı OLED sayesinde muhteşem bir kaliteye ulaşıyor.

LG Signature Series OLED TV R Amazon Alexa desteği veriyor .
Apple AirPlay 2 ve HomeKit ile de uyumlu olduğundan, kullanıcılar iTunes ve diğer video uygulamalarını da kullanıyor. Geçenlerde Samsung ‘da iTunes desteği vermeye başlamıştı. Ayrıca bu sayede Siri ile TV ve diğer ev uygulamalarını kontrol etmek mümkün oluyor.

LG Signature Series OLED TV R Las Vegas’taki ünlü teknoloji şovu CES 2019’da bu hafta sergileniyor. Sony’de geçtiğimiz günlerde katlanabilir bir OLED ekran sergilese de, bunu ticari olarak piyasaya sürüp süremeyeceği henüz bilinmiyor.

Şu an akıllarda tek bir soru kalıyor. Önceki Signature serileri 30bin (65) ile 100 bin TL(80) arası ülkemizde satılmaktaydı.

Kaynak : GerçekBilim

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
IBM İlk Ticari Kuantum Bilgisayarını Sundu

IBM dünyanın ilk ticari kuantum bilgisayarı IBM Q System One ‘ı sergiledi.  Fakat firmanın henüz bu muhteşem cihazı satmak gibi...

Kapat