LG G-Flex Kavisli OLED Telefon Özellikleriyle Şaşırtıyor

En son CES 2013’ de LG ve Samsung dünyanın ilk kavisli OLED TV’lerini tanıtarak dikkatleri üzerine çekmişti. İşte LG tüketici pazarındaki bu amansız yarışa kavisli  OLED ekranlı bir akıllı telefon üreterek devam ediyor.  Fakat Samsung’ un bu yeni yarışta farklı fikirleri var. Birkaç ay önce duyurdukları Galaxy Round adını verdikleri telefon yine eğik fakat sanki bir tekerlek gibi yuvarlanacak gibi duruyor. İşte LG bu yarışa daha büyük G Flex adlı telefonuyla katılıyor. Yüzünüzün eğimini takip eden bu telefonda OLED teknolojisi sayesinde eğilebilmiş. Bu sayede telefonun mikrofonu ve hoparlörü ağzınıza daha yakın. Lg bu sayede mikrofonun duyulabilirliğinin 3 dB arttığını belirtiyor.  LG’ nin yeni telefonu dev IMAX ekranları gibi eğimli olduğundan daha geniş bir görüş açısı sunuyor.

LG’ nin 6 inç ekran ve 1280 x 720 çözünürlüklü P-OLED ekranındaki panel cam yerine plastikten yapılmış. Real RGB teknolojisi sayesinde kırmızı, yeşil ve mavi alt pikseller bir piksele toplanarak daha parlak ve keskin görüntü elde ediliyor.

2.26 GHz Qualcomm Snapdragon 800 quad-core işlemcisi ve 450 Mhz Adreno 330 GPU ve 32 gb micro SD genişleme slotuyla oldukça gelişmiş ve hızlı bir telefon. 177 g ağırlığa ve 3500 mAh’lik eğimli pile sahip telefon LG Chem tarafından geliştirildi. Rapora göre bu özel pil sayesinde telefonun şarjı bir günden fazla gidiyor.

160.5 x 81.6 x 7.9 mm ve  8.7 mm inceliğinde olan telefon 13 megapiksel LED flashlı bir kamera ve 2,1 MP’lik bir ön kamerayla geliyor.  Telefonun arkası özel çizilmeye dayanıklı bir kaplamaya sahip ve güç butonu ses düğmesinin ortasında yer alıyor.

Android 4.2.2 ‘ ye sahip G-Flex’ de gelişmiş bilgisayarlarda olan ekranı bölerek çoklu görevlere ayırma özelliği de bulunuyor.

Galaxy round

http://www.youtube.com/watch?v=UIEExKSjWi4

LTE, Bluetooth 4.0 ,802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi ve NFC (yakın alan iletişimi) teknolojileriyle göz dolduruyor. Telefon bu ay ilk kez Kore’ de piyasaya sürülecek.,

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : lg-g-flex-1 lg-g-flex

 

 

 

 

 

 

http://www.gizmag.com/lg-g-flex-curved-smartphone/29563/

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Paletli Arazi Kaykayı Ungoverned 1 Engel Tanımıyor

Eskilerden kaykay kaymak, karada sörf yapmak gibi düşünülürdü. Zaten Kaliforniyalı sörfçülerin bu bir eğlence aracı.  Daha öncesinde pek çok motorlu...

Kapat