Lenovo Cplus ile Esnek Katlanabilir Telefon ve Tableti Tanıttı

lenovo-cplus-concept

Lenovo’nun önümüzdeki yıllarda piyasaya sürmeyi planladığı CPlus serisi telefon ve tabletin çalışan prototipini tanıttı. Daha öncesinde Samsung ve LG bazı prototipler sergilese de , şimdiye kadar hiç tümüyle fonksiyonel prototipler sergileyememişti. IBM ‘in laptop ve PC departmanının büyük kısmını alan Çin teknoloji devi Lenovo, şimdi de esneyebilen OLED ekranlar üzerindeki çalışmalarını sergiledi.

Bu telefonları normal telefonlardan tümüyle ayırmak lazım çünkü bu teknoloji elektroniklerinde kaltanabilmesini gerektirdiğinden oldukça farklı üretim teknikleri gerektiriyor. Esnek piller ve esnek ekranlar, esnek plastik iletken filmler gibi pek çok parametre üretim sürecine dahil olacağından oldukça çok farklılık gerekiyor. Telefona gelince, ekran katlandığında sanki eski şeffaf plastik kapların kapladığı telefonlar gibi gözüküyor.

Katlanabilirlik sayesinde telefon kola bileklik gibi otururken, tablet katlanarak büyük ekranlı bir phablet telefona dönüşebiliyor. İşte bu ergonomi kullanım kolaylığı yaratacaktır. Ayrıca bu sayede daha büyük ekranlı cihazları yanımızda taşıyabiliriz. Lenovo teknolojinin 5 yıl içinde satışa sunulacağını söylese de , Bloomberg ‘in haberine göre Samsung Şubat 2017’de ilk katlanabilir telefonlarını piyasaya sunacak.

Kaynak :

esnek telefon katlanabilir tablet

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Airbus 3D Metal Baskıyla Motorsiklet Üretti

Airbus dünyanın en büyük uçak üreticilerinden biri olarak anılsa da , APWorks ile birlikte çalışarak dünyanın ilk 3D basılmış motorsikletini...

Kapat