Kesiksiz Traş İçin Lazer Traş Bıçağı Yapıldı

Lazer teknolojisi günümüzde pek çok alanda kullanılıyor. İşte buradan yola çıkan Skarp Razor şirketi belki de ilk kişisel lazerli tıraş bıçağını üretti. Normalde halen kullanılan keskin bıçaklardan oluşan tıraş bıçaklarının yerine lazer tıraş bıçaklarının kullanılabileceği belirtiliyor. Hatta iddiaya göre bıçaksız lazerli tıraş sayesinde, kesikler, cilt irritasyonu gibi problemler son buluyor.
İlk prototipler 6061 alüminyumdan üretildi ve normal tıraş bıçağına benziyor. Tabi bıçağın yerine fiber optik düşük güçlü 1. Sınıf lazer kullanıldı. Medikal ve tıbbi araştırmalar sayesinde insan kılındaki kromoforun, özel bir dalga boyunda kesilebileceği belirlendi. Skarp Razor lazer tıraş bıçağı özel tasarımı sayesinde yüksek güçlü lazer kullanmadan tüyleri güvenle ortadan kaldırıyor.
Diğer lazerle kıl alma metotlarının aksine, Skarp Razor kılı eritmiyor ya da yakmıyor. Aynı bir bıçak gibi çalışarak, bütün cilt tiplerinde çalışan yeni nesil bir teknoloji kullanıyor. Ayrıca şarjlı AAA pille çalıştığından, bıçak israfı ve de taş köpüğü tenekesi atıkları engelleniyor.
Bir KickStarter projesi olan Skarp Laser Razor (lazer tıraş bıçağı) sadece 4 günde 160,000 dolar destek bulmayı başardı. Tıraş bıçağına destek verenleri 169 dolara bıçağa ulaşabilecekleri, sonrasında ise satış fiyatının 200 dolar olacağı belirtiliyor. Eğer FDA onayları zamanında alınırsa Mart ayında piyasaya çıkacak.

Kaynak : LiderlerVadisi 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Sinyal ve Stoplara Sahip Lumos Kask

  Bisikletçiler için muhteşem bir çözüm , sinyal ve stop lambasına sahip kask üretildi. Bildiğiniz gibi özellikle ülkemizde aslında en güvenlisi...

Kapat