Katlanabilir Drone PowerEgg 4K Panoramik Görüntü Alıyor

poweregg-3

Mevcut kuakopterler portatif olarak tanımlansa pervaneler, kollar ve motorlar nedeniyle o kadar taşınabilir değildir. Çin tabanlı Powervision Robot ayakları ve rotorları katlanabilen büyük bir deve kuşu haline gelen bir kuadkopter üretti.

PowerVision ‘ın PowerEgg adını verdiği bu kuadkopter hafif ve küçük olduğundan sırt çantasında taşınabiliyor. Bu kamera sistemi sadece daha uzun menziller sağlamakla kalmıyor, gerçek zamanlı video çekebiliyor ve optik akış sensörleri sayesinde salonda kolaylıkla hareket edebiliyor.

PowerEgg kolay kullanımı olan bir uzaktan kumandayla gelecek. Zaten şirketin felsefesi 5 yaşında bir çocuğun bile kullanabileceği kadar kolay bir cihaz üretmek.

18 aylık geliştirme sürecinde PowerEgg şirketin ilk ticari drone’u ve daha önce endüstriyel dronelardan edindiği tecrübeyi aktardı.

PowerEgg 360 derecelik 4K HD kamera üç eksenli dengeleme halkasıyla panoramik görüntüler elde edebiliyor. PowerVision rotorların mevcut dronelardan daha büyük olması dolayısıyla yeni tasarlanması gerekebilir.

http://www.gizmag.com/powervision-poweregg-drone-egg/41754/

poweregg-8 poweregg-5

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Duvarları Algılayıp Tırmanabilen Araba Vertigo

Uçan dronelar, duvar tırmanan drone’lar görsek de, bu aletlerin hiçbiri VertiGo gibi değil. Çünkü VertiGo hem bir araba gibi yerde...

Kapat