Intel 9. Nesil ,i9 i7 X Series İşlemcilerini Tanıttı

Intel 8 Ekim’deki etkinlikte 9. Nesil Corex -X ailesinden süper hızlı işlemcileri tanıttı. Intel yeni işlemcileriyle AMD’nin Ryzen işlemcilerine kafa tutacak. Özellikle oyuncular ve yüksek işlemci hızına ihtiyaç duyanlar için ilaç yerine geçecek işlemciler, dolar açısından yükselen fiyatları uçurabilir.

Yeni amiral gemisi  ise i9-9900K işlemcisi oluyor ki; 16MB of cache ,Intel Turbo Boost 2.0 technology ile turbo hızı 5.0 GHz çıkabiliyor.

Peter Bright, “Intel 9900K’yı dünyanın her yerinde en iyi oyun çipi olacağını belirtiyor. Ars Technica’ya verdiği demeçte ; işlemci kalıbı ve entegre ısı dağıtıcı arasında Intel’in termal lehim değil, lehimin kullanımının overclockçulara yarayacağını belirtti.”

Böylece soğutma daha iyi olduğundan daha yüksek overclock hızlarına çıkmak mümkün oluyor.

TechRadar’ın Matt Hanson, “Tamam, işlemciler dünyanın en seksi ürünleri değil, Intel ve AMD arasındaki son silah yarışını seviyoruz, bu yüzden Intel’in AMD’nin 2. nesline Ryzen ile nasıl tepki verdiğini görmek harika olacak. diyor.

CNET’deki Lori Grunin nedenini açıkladı. “Intel ve bilgisayar endüstrisinin geri kalanı bir ‘yaratıcı’ pazar segmenti fikrini ve oyun oynamayı gerçekten zorluyor, çünkü bunlar her zamankinden daha fazla güce ihtiyaç duyan insanlar – daha fazla para harcayan insanlar olduğundan her 2-3yılda bir sistemlerini yükseltiyorlar.

Yeni nesil düşünüldüğünün aksine 10 nm , değil halen 14 nm mimarisiyle üretiliyor.

Yeni çipler 19 ekim’de piyasaya sürülecek.


https://techxplore.com/news/2018-10-intel-event-ushers-9th-processors.html

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Fazla Isıdan Elektrik Üretmenin Yeni Bir Yolu Bulundu

Normalde elektrik enerjisinden ısı elde etmek çok zamandır bilinen bir şeydir.  Fakat bunun tam tersi yani ısıdan elektrik üretmek hiç...

Kapat