Hindistan’dan Dünya’nın En Ucuz Akıllı Telefonu Freedom 251

Ringing Bells firması Hindistan’ın ve muhtemelen dünyanın en ucuz akıllı telefonunu resmen duyurdu. Üstelik dün beklediğimizden bile daha ucuza. 7 dolara satılmasını beklediğimiz telefon bugün itibariyle 3,6 dolara denk gelen bir fiyattan satışa sunuldu. Üstelik bünyesinde barındırdığı özellikler fiyatına göre hiç de fena sayılmaz.

Freedom 251 isimli telefon günümüzde 50-100 dolar arasında satılan giriş seviyesi telefonlarla hemen hemen aynı özelliklere sahip. 960 x 540 piksel çözünürlüğünde 4 inçlik ekran, 1,3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, microSD destekli 8 GB dahili hafıza, 1.450 mAh pil, 3,2 MP arka kamera ile 0,3 MP ön kamera, 3G, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth ve GPS desteği bunlardan bazıları.

Android 5.1 Lollipop sürümüyle gelen telefon yarından itibaren 3,6 dolara Hindistan’da sayılmaya başlanacak. Telefonun yurt dışına çıkması beklenmiyor.

Telefonun internet sitesi yoğun ilgiden dolayı çöktü. Saniyede 600,000 ziyaretçinin hücum ettiği düşünülüyor.

Kaynak: http://www.log.com.tr/dunyanin-en-ucuz-akilli-telefonu/

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Nano Cama Depolanan Bilgiler Sonsuza Kadar Saklanabilir

  Southampton Üniversitesi’nden bilim insanları dijital veri depolama alanında önemli bir buluşa imza attı. Geliştirilen “5 boyutlu” diskler sayesinde , veriler milyarlarca yıl saklanır hale...

Kapat