Evinizde Artık Hologramlar Olacak

Bleen’in yani hologram teknolojisinin, akla gelebilecek olan pek çok kullanım alanı olacak. Oyunlar, filmler, eğlence, e-ticaret ve sağlık gibi farklı alanlarda kullanılabiliyor. Geliştiricilere de açılan yeni bir platform olan Bleen’in içinde çok yakın bir gelecekte inanılmaz uygulamaları görmemiz mümkün olabilir. Bleen Store adıyla bir ekosistem de oluşturacak olan Bleen’e, pek çok geliştiricinin de ilgi göstereceği aşikar. Günümüzde hologram teknolojileri oldukça merak uyandırmaya devam ediyor.

Kendisini 3 boyutlu projeksiyon sistemi olarak nitelendiren Bleen’in Indiegogo’da başlattığı kampanya 225 bin dolar toplamayı hedefliyor. Şekil olarak oldukça şık gözüken ve farklı yapıda modelleri bulunan Bleen cihazlar, 225 dolar karşılığında rezerve ettirilebiliyor. Ürün piyasaya çıkmaya hazır olduğunda ise Bleen kargoladığı anda sizden ekstra bir 175 dolar daha talep edecek ve Bleen cihazı 400 dolar karşılığında satın alabilecek. Ürünün piyasaya çıktığında ise fiyatının 800 dolar civarında olması bekleniyor.

Bleen, ürettiği cihazla hem yeni bir teknolojinin yaygınlaşmasına yardımcı olacak hem de Bleen Store’un mayasının tutması halinde, pek çok farklı şirketin kapısını çalacağı, pek çok markanın Bleen için özel uygulamalar geliştirmek isteyeceği bir mecra haline gelebilir. Mesela hemen aşağıda görebileceğiniz bir görselde, kadın alışveriş yapmak istediği e-ticaret sitesindeki ürünü hologramla Bleen cihazına yansıtmış ve almayı planladığı ürünün detaylarını inceliyor.

Kaynak: Webrazzi

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Uçan Otomobil AeroMobile 3.0 İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Pioneers Festival’da AeroMobile 3.0′ın son düzenlemelerinin yapılabilmesi ve özelliklerinin test edilebilmesi için ilk prototipi uçuşa çıkarıldı. Geçtiğimiz yıl AeroMobil 2.5...

Kapat