EEG Başlık Ruh Halinize Göre Müzik Seçiyor

Yeni geliştirilen EEG başlık sayesinde bilim insanları, beyni yerleştirdikleri elektrotlarda beyin dalgalarını inceleyebiliyor hatta duygularını okuyabiliyor. İşte yeni geliştirilen EEG başlık kafanıza onlarca kablo bağlamadan bunu mümkün kılıyor. Belçikalı teknoloji üreticisi Imec duygularınızı okumak için EEG başlık geliştirdi. Bu sayede çevrenizdeki aletleri arzunuza göre ayarlayabilir, beyin dalganıza göre müzik seçebilir ya da öğrenirken hafızanızı geliştirilebilirsiniz.

Yapay kullanan sistem anlık olarak giyen kişinin ruh halini anlayarak duygularına etki edebilir ve ona göre müzik açabilir.

Duygular gün geçtikçe daha çok teknoloji severlerin ilgisini çekmeye başladı. Microsoft’un yüz tanıma teknolojisi sayesinde kişilerin duyguları değerlendirilebilir, analitik araçlar Twitter ve Facebook kullanıcıların zevklerine hitap eden ürünleri gösterebilir. Belki tuhaf gelebilir fakat insanlarla iletişim kurduğumuz her an bilinçsizce zaten duygulara hitap etmeye çalışıyoruz.

Firmanın asıl amacı yeni nesil mikro işlemci olsa da sağlık teknolojileri gibi alanlarda boy göstermeye başladılar.

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Transformers Saat Telefona Dönüşüyor

Yeni geliştirilen bir akıllı saat aynı transformers gibi anında cep telefonuna dönüşebiliyor. Ayrıca diğer akıllı saatler ekranı küçük olmadığı için...

Kapat