Dünyanın İlk Uzaktan Kumandalı Esneyebilen 4K OLED TV’si

Artık mağazalarda görebildiğimiz kavisli OLED TV’ler inanılmaz gözükse de, işte bu sefer LG  bir adım öne geçerek kavisi değişebilir esnek bir TV üretti. Evet doğru duydunuz 77 ekran esnek bir televizyon. CES’ te her yıl olduğu gibi Samsung ve LG arasında yine rekabet ortaya çıktı.  Sesli kontrole sahip eğimi değişebilir esnek OLED TV gerçekten inanılmaz bir buluş. Bu televizyon OLED ve 4K televizyonların bir kombinasyonu aslında. Televizyonu ister bükün kavisli izleyin, ister düz ekran haline getirin. LG bu teknoloji sayesinde kullanıcının istediği bakış açısını kolayca sağlayabileceğini belirtiyor. Samsung’ da bu yıl bükülebilir fakat OLED olmayan büyük bir televizyonla CES 2014 şovunda yer alıyor.

Televizyon özel bir mekanizma sayesinde istenildiğinde bükülüp, istenildiğinde düz hale gelebiliyor. Bu gerçekten inanılmaz derecede havalı bir şey. Hatta bunu kumandadan yapabiliyorsunuz. Şaka gibi gelse de bu gerçek. Videoda izleyebilirsiniz.

Tabi OLED teknolojisinin stabilitesi onbinlerce saat test edilmesi gerek. LG ancak bu  testlerden sonra  esnek OLED’ i piyasaya sürecek. Artık LCD devri bitti OLED’ lere merhaba demek lazım.

Kaynak : http://www.gercekbilim.com/lg-den-dunyanin-ilk-esneyebilen-kavisli-oled-tv-si/

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Hibrit Bisiklet Kopenhag Tekeri Sonunda Piyasaya Çıkıyor

2009′ da Kopenhag’ dan İklim Zirvesi’ nden çıkan akıllı bisiklet ya da diğer adıyla Kopenhag Tekeri (Copenhag wheel) sonunda piyasaya...

Kapat