BearTek Gloves ile GoPro ve Telefon Kontrolü Çok Kolay

Dokunmatik ekranlı telefonlar çıktığından beri bu ekranları kontrol edebilen eldivenler ve uygulamalar geliştiriliyor. BearTek Gloves ise portatif elektronik cihazları kablosuz olarak yönetebilen, sadece basit birkaç parmak hareketiyle kontrol eden bir eldiven geliştirdi. Yeni BearTek eldivenleriyle mp3 çalarınızı, telefonunuzu, GoPro kameranızı kablosuz olarak kolayca kontrol edebilirsiniz.

Blue Infusion Teknolojileri tarafından geliştirilen BearTek Gloves Wi-Fi ve Bluetooth modüllerine entegre olarak sadece sol eldiveninizle kontrol etmenizi sağlıyor. Yani dol eldiveniniz kumanda oluyor. Snowboard, kayak, motorsiklet gibi sporlarla uğraşıyorsanız tam size göre bir eldiven.

Eldiveni baş parmağındaki butondan açtıktan sonra mobil cihazlar konfigüre ediyorsunuz sonrasın da telefonunuza ya da mp3 çalarınıza bir daha dokunmak zorunda değilsiniz. Eldivenin işaret parmağı, orta parmak ve yüzük parmağında bulunan 6 noktaya kontrol noktası eklemiş. Bu noktalara baş parmağınızla dokunduğunuzda istenilen fonksiyonu harekete geçiriyorsunuz.

Örneğin, Wi-Fi modülünü GoPro action kamerasıyla eşlediğinizde başparmağınızı dokunduğunuzda kamera açılıyor, sonrasında kamera modları arasında dolaşabiliyor, fotoğraf çekebiliyor, kayıt edebiliyor ya da durdurabiliyor. Bluetooth modülü ise iPhone’a entegre şekilde çalışıyor. Gelen görüşmeleri cevaplayabilir, müzik kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca eldiveni giymeden de istediğiniz cihazınızı kontrol edebilirsiniz.

Bu yılın en iyi kayak/ snowboard ekipmanları arasında gösterilen eldiven 3 farklı modelde üretiliyor. Karbon fiber destekli, deri olanı motorlar için, su geçirmez primaloft yalıtımlı kar eldiveni ve kısa günlük kullanım için olanı. Bluetoothlu veya Wi-fi Go-Pro için olanı seçebilirsiniz. Günlük kullanım için olanı 225 dolar, kar eldiveni 250 dolar ve motorsiklet eldiveni 275 dolara satılıyor.

Ayrıca Wi-Fi ve Bluetooth modülleri değişebilir olduğundan bir çift eldivene hem bluetooth hem de Bluetooth versiyonu ekleyebilirsiniz.Modüller  95 dolardan başlıyor ve her modül 140 dolara geliyor. 8 saatte şarj olan modüller 80 saate kadar pil ömrüne sahip. Ayrıca android modülde mevcut.Videoda eldivenin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Kaynak :http://www.gercekbilim.com/beartek-wireless-eldivenleri-kis-sporlari-ve-motorcular-icin-bicilmis-kaftan/

http://www.gercekbilim.com/wp-content/uploads/2013/11/beartek-motor-eldiveni-ger%C3%A7ek-bilim.png

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
LG G-Flex Kavisli OLED Telefon Özellikleriyle Şaşırtıyor

En son CES 2013’ de LG ve Samsung dünyanın ilk kavisli OLED TV’lerini tanıtarak dikkatleri üzerine çekmişti. İşte LG tüketici...

Kapat