Audi’nin Yarış Bisikleti Araba Fiyatına Geliyor

Audi öyle bir bisiklet üretti ki, nerdeyse normal bir arabayla aynı fiyata geliyor. Audi Renovo ortaklığında sınırlı sayıda Audi Sport Racing Bike adlı yarış bisikletini üretti.

Audi bu muhteşem bisikleti üretmek için özel karbon fiber bisiklet tekerleri üreten Lightweight firmasıyla güçlerini birleştirdi. İki firma bisikletler ve spor arabalar üzerine olan tecrübesini birleştirerek karbon fiber bisiklet aksamları üretti.

Yarış bisikleti sadece 5,6 kg ağırlığa sahip ki, bu bisikletler için en düşük ağırlıklardan biri. Bisikletin gövdesi sadece 790 gram ağırlığında. Ayrıca fren kolları, çatal, koltuk yapısı ve kafes karbondan üretilmiştir.

Ayrıca Shimano Dura Ace Di2 dijital vites değişim sistemi, Dura Ace PD-9000 pedal ve Selle İtalia SLR  Karbon selesi, Audi R8 napa derisiyle kaplandı.

Bisiklet 48,51,54,56 ve 58 cm ‘lik gövde yüksekliğiyle üretiliyor. Bisiklet 17,500 avro yurtdışı fiyatıyla , araba fiyatına geliyor. Audi bu bisikletten sadece 50 tane üretecek.

pahalı bisiklet audi audi sport

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Radar Kullanan Bomba Dedektörü, Canlı Bombaları Tespit Edebilir

Her ne kadar güvenlik arttırılsa da ya da metal dedektörler kullanılsa da intihar bombacıları toplum için büyük bir tehdit oluşturuyor...

Kapat