Apple ‘dan Yeni 4inçlik Telefon iPhone SE Küçük Ama Güçlü

iphone se fiyat

Apple iPhone SE ile nerdeyse iPhone 6s özelliklerine sahip, fakat Apple 5s büyüklüğünde 4 inçlik bir telefon tanıttı. Bu telefon aynı 6s gibi en son Apple nimetleri Apple Pay ve Live Photos gibi özelliklerden faydalanacak. Eski iPhonelar gibi küçük ve kullanışlı olan bu telefonun 400 (16gb) ve 500 dolarlık (32gb) fiyatlarıyla bütçenize diğer 6s versiyonları gibi zarar vermemesi hedefleniyor. Fakat tabi bu küçük ekranlar 5C gibi bir fiyaskoya  umarız dönüşmez. Çünkü şu piyasadaki en ucuz Android telefonda bile 5 inç var ve yeni iPhone 6 ve 6s modelleri 4,8 inçten başlıyor.

iPhone SE ‘nin 6S serisinden ayrılan en büyük özelliği 3D touch yani derinlik algılamaya sahip dokunmatik ekrandan yoksun olması aslında. Bu eşsiz basınç duyarlı ekran teknolojisi Eylül’den beri tanıtılsa da , ilerde opsiyonel olacak gibi gözüküyor. Zaten yeni iPadlere de konmadı.

Ayrıca bu yeni telefonda yine 6s ‘den tanıdığımız güçlü A9  işlemcisi ve M9 hareket işlemcisi var. Yani performans açısından 6s’lerle aynı olacak. Böylece Apple’ın piyasada hali hazırda 5 modeli olacak. iPhone SE, iPhone 6 ve 6 Plus ve de tabi ki i6s ve 6s Plus.

iPhone SE kamera da iyileştirilmiş 12 megapiksel ve 4K çözünürlükte çekim yapabiliyor. Yine 6S lerden bildiğimiz bir özellik retina flash ile daha iyi özçekimler yapabilirsiniz. Ayrıca Apple bu telefonun 13 saat Wi-Fi web taraması yapabileceğini yani 6s ve 6s plus ‘ın, 11 ve 12 saatlik web gezintisi sürelerinden daha iyi süreceğini belirtiyor.

Apple yeni modeli SE ‘nin bu güne kadar yapılmış en güçlü 4 inçlik iPhone olduğunu belirtiyor. Ön siparişler 24 Mart’ta başlarken, ilk satışlar Avustralya Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Riko, Singapur, İngiltere ve ABD’de 31 Mart’ta başlayacak.

16 GB’lık 399 dolar yani 400 dolar, 32 GB ise 500 dolar olacak. Küçük ve fonksiyonel ve güçlü bir iPhone isteyenler kaçırmasın.

Kaynak : Apple

iphone se

iphone se çipi iphone5se iphone se renk

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
İndir.com Mobil Uygulama Yarışması Başladı

Birinci olan yarışmacının San Francisco’ da düzenlenecek olan Silikon Vadisi gezisine gideceği yarışmada ister bireysel isterseniz de 3 kişiyi geçmeyen...

Kapat