Akıllı Yüzük Fin ile Her Şeyi Parmağınızla Kontrol Edebilirsiniz

Akıllı telefonlarda akıllı yüzüklere, yani giyilebilir teknolojilerle gelen  sınırsız icatların dünyasına hoşgeldiniz. Fin adı verilen akıllı yüzükle cihazları ve çoğu aleti kullanabileceksiniz. Parmağınızın etrafına doladığınız bu icat, avucunuza doğru yaptığınız hareketleri algılayarak, cihazları kontrol etmenizi sağlıyor.  Bu sanki parmağınızla bir şeyleri saymaya benziyor. Bluetooth 4.0 diğer cihazlara bağlanan cihaz aslında geçen aylarda tanıttığımız Beartek eldivenine benzeyen bir kullanıma sahip. Tabi bu eldiven daha fazla algılama noktası mevcuttu.

Hareket kontrolüyle kolaylıkla kontrol edebileceğiniz pek çok cihaz var aslında. Örnek verecek olursak,  Akıllı (Smart) televizyonunuzun sesini açıp kapayabilir, kanalları değiştirebilir, oyunlarda kullanabilir, koşarken parçaları değiştirebilir ya da araba kullanırken akıllı telefonunuzu kontrol edebilirsiniz.

iOS, Android ve Windows ile uyumlu olan Fin, SDK (Yazılım geliştirme kiti- Software Development Kit) sayesinde yazılım geliştiriciler sayesinde geliştirilmesi de umut ediliyor.

LED indikatörü ve lityum-demir pili sayesşnde Micro-USB portundan şarj edilebilen cihazın şarjı iddiaya göre 1 ay gidiyor. Ayrıca IP67 standartına göre toz ve su geçirmezlik testlerini geçtiği belirtiliyor.

fin smart ring-değişik icatlar

Şirket ikinci bir prototip geliştirerek İndiegogo(bir nevi kickstarter) bağış toplamaya ve ticari üretime sunulacak tasarımı hayata geçirmeye çalışıyor. Bağışçılar cihazı 130 dolara satın alarak son model bir Fin’e ve orjinal tişörte sahip olacaklar. Yüzüğün turuncu, mavi ve yeşil renklerde üretileceği ve son olarak Eylül 2014’de piyasaya çıkacağı düşünülüyor. Videoda Fin’in geniş kullanım alanına dair fikir edinebilirsiniz.

Kaynak : Fin

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Google Kan Şekerini Ölçen Lens Üretti

Şeker hastaları için iyi bir haber Google’ dan geldi. Google gözyaşındaki şeker seviyesini ölçen ilk akıllı kontak lensi ürettiğini duyurdu....

Kapat