Akıllı Cüzdan Walli Kartlarınızı veya Telefonunuzu Unuttuğunuzda Haber Veriyor

Evden çıkarken cüzdanınızı unutursanız, kredi kartlarınız, paranız ehliyetiniz hepsinden mahrum kalabilirsiniz, tabi cüzdanınız akıllı cüzdan Walli değilse . Walli cüzdanınızı ya da içerisindekileri unuttuğunuzda , cep telefonunuza bir uyarı gönderen bir akıllı cüzdan.

Daha öncesinden akıllı cüzdan için bazı projeler ortaya atılmıştı. Örneğin; SmartWallit ‘in 2013’den beri ürettiği cüzdan unuttuğunuzda cep telefonuna, cep telefonunu unuttuğunuzda cüzdanın biplemesini sağlıyor.

Walli’de bu cüzdanlara benzer bir şekilde çalışıyor. iOS ve Android uygulamalar sayesinde Bluetooth 4.0 ile bağlanarak, belli bir alanın dışına çıkan kullanıcıya haber veriyor. Eğer telefonunuzu unutursanız cüzdana çift tık yaparsanız telefonunuz çalmaya başlıyor.

Ayrıca SecurePockets teknolojisiyle Walli diğer cüzdanlardan ayrılıyor. Cüzdanda bulunan bu gözlerdeki kredi kartı veya nüfus cüzdanınız uzun süre yerine konmazsa cep telefonunuza bir sinyal geliyor. Bu süreyi de ayarlayabiliyorsunuz.

Walli mavi ve siyah gerçek deri olarak üretiliyor. Ayrıca saat piliyle çalıştığından şarja gerek duymuyor, sadece 6 ayda bir pilini değiştirmeniz gerekiyor. Kickstarter’dan 89 dolardan satın alınabiliyor.

Kaynak : http://www.mywalli.com/

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Hindistan’dan Dünya’nın En Ucuz Akıllı Telefonu Freedom 251

Ringing Bells firması Hindistan’ın ve muhtemelen dünyanın en ucuz akıllı telefonunu resmen duyurdu. Üstelik dün beklediğimizden bile daha ucuza. 7...

Kapat