Aeyo Paten Bisiklet ve Scooter’ı Birleştiren Bir Buluş

Herhalde ayaklarını çalıştırmanın en iyi yollarından biri bisiklet, scooter ya da paten olabilir. İşte bu hafta ISPO Münih şovunda tanıtılan yeni tasarım Aeyo bu üçünü birleştiriyor. Sanki patene biniyormuşsunuz izlenimi veren bu alet direksiyonu ile paten veya scooter arası bir izlenim veriyor. Ön taraftaki tekerlekler ise dengeye dayalı tasarlanmış.

Yandan bakıldığınd scooter’a benzese de aslında bu bir scooter’dan çok daha fazlası Aeyo. Ayaklar aynı patendeki gibi bağlanıyor ve sonra sanki bir ekleminizi hareket ettiriyormuş gibi değişik ve hızlı bir şekilde sağa sola giderek hızlanıyorsunuz. Bu nedenle aynı patendeki gibi iki ayağınızı kullanıyorsunuz . Aeyo bu nedenle paten gibi ilerleyen ilk scooter aslında. Aeyo sayesinde vücudunuzun bel ve sırt kaslarınız dahil on farklı bölgesindeki kaslar kullanılıyor.

Ayağınızı bağladığınız bağlar sayesinde kolaylıkla kullanılan bu alet oldukça eğlenceli bir şey benziyor.

Patenle karşılaştırıldığında daha dengeli ve stabil tasarlanan Aeyo gerçekten eğlenceli gibi. Gerçi hemen öyle öğrenemiyorsunuz alışmak biraz süre alıyor. Sürüşte oldukça akıcı bir şekilde ilerleyen mekanizma bir süre sonra güvenilir gelebilir. Ayrıca normal fren olması da güveninizi arttırıyor. Ayrıca katlanarak küçücük bir çantaya sığabilmesi taşınırlığı oldukça arttırmış.

Fiyat ise bence çok yüksek, 449 euro. Son kurlardan sonra tümüyle zenginler için denilebilir.

Aeyo ‘ya nasıl binildiğini videoda görebilirsiniz.

Kaynak : http://www.gizmag.com/aeyo-skating-scootering-biking/30638/

aeyocycle-5 aeyocycle-4 aeyocycle-2

 

One Comment

  1. Doğukan says:

    Nasıl alabiliriz?

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Akıllı Yüzük Fin ile Her Şeyi Parmağınızla Kontrol Edebilirsiniz

Akıllı telefonlarda akıllı yüzüklere, yani giyilebilir teknolojilerle gelen  sınırsız icatların dünyasına hoşgeldiniz. Fin adı verilen akıllı yüzükle cihazları ve çoğu...

Kapat