2017’nin En Güzel İcatları

2016 ve 2017’de yapılan bu icatlar gerçekten ilham verici. Bu icatların bazıları hayatı kolaylaştırırken, gelecekten geldiklerini ortaya koyuyorlar.İşte size yardımcı olabilecek enteresan ve kullanışlı icatlar.

1.Tek Robotic Mobilization Device

Özellikle Necati Hacıkadiroğlu’nun geliştirdiği ve FDA tarafından onaylan Tek Robotik Hareket Robotu (Tek Robotic Mobilization Device) engelleri ayağa kaldırıyor ve onların daha özgürce hareket etmesin sağlıyor. Böylece gündelik hayatlarını kolaylaştırıyor.

2. Tesla Güneş Tuğlası Solar Roof

Bu tuğlalar bir araya geldiğinde güneş enerjisinden elektrik üretiyor. Hem tuğla görevi görüyorlar hem de elektrik üreterek evinize büyük bir kazanç sağlıyorlar. Tuğlaların bu yıl içinde çıkması planlanıyor.

+

3. Nike Hyperadapt 1.0 Bağcıkları Kendi Bağlanan Ayakkabı

Geleceğe Dönüş 2 ‘den fırlayan bu ayakkabı bağcıklarını kendi bağlayıp, kendi çözüyor. Para var huzur diyorsanız alın ne diyim 😀 ABD satış fiyatı 720 dolar olacak. Arada şarja koymanız gerekebiliyor. Yine de ayakkabı bağlarken, problem yaşayan hastalar için kullanışlı olabilecek bir çözüme benziyor. 

 

4. Medtronic Minimed 670G Yapay Pankreas

Bu taşınabilir pankreas sayesinde diyabet hastaları sürekli kan şekerlerini kontrol etmek zorunda kalmayacak. Bu cihaz her 5 dakikada bir kan şekerini ölçerek, duruma göre insülin verebiliyor. Otomatik cihaz sayesinde şeker hastalarının hayatı oldukça kolaylaşabilir.

 

5. Dyson Supersonic Jet Motorlu Saç Kurutma Makinesi

Fan teknolojisindeki üstünlüğüyle bilinen Dyson’ın yeni geliştirdiği bu saç kurutma makinesi öyle özel bir motora sahip ki; ürettiği ses ultrasonik olduğundan duymuyorsunuz. Fanın deviri ise 110,000 rpm’e çıkıyor. Hem hafif hem kullanışlı bir saç kurutma makinesi istiyorsanız, işte aradığınız makine bu.

6. Flyte Havada Duran Lamba

Havada duran kaykay, araba derken sonunda havada duran lamba da yaptılar. Bu lambanın özelliği zemine dokunmadan havada yanabiliyor. Manyetik levitasyon ve manyetik indüksiyon teknolojilerinin birleşiminden oluşan lamba gerçekten muhteşem görünüyor. Tabi 349 dolar verecekseniz…

7. Morpher Katlanabilir Bisiklet Kaskı

Çoğumuz kask takmak için üşensek de hele bu trafikte başımıza bir şey gelmesi çok olası. İşte bu nedenle katlanabilir bir kask çok iyi olacaktır.

8. OralB Quip Akıllı Diş Fırçası

Bu diş fırçası her 30 saniyede bir sizi titreşimle uyararak, pozisyonunuzu değiştirmenizi istiyor. Bu sayede dişlerinizi daha düzgün fırçalayabiliyorsunuz.

 

Kaynak : http://time.com/4572079/best-inventions-2016/

 

 

 

 

Leave a Comment

*

Önceki yazıyı okuyun:
Festo Robot Ahtapot Kolu Üretti

Alman otomasyon devi Festo mucizeler yaratmaya devam ediyor. Daha öncesinde robot karıncalar, dev bir peygamber devesi ve en son olarak...

Kapat